"Záchrana drobných památek místního významu" - Fond kulturního dědictví

Cílem tohoto grantového programu je podpora projektů, které usilují o záchranu, obnovu a údržbu drobných nemovitých památek místního významu a které zároveň vytvářejí prostor pro dobrovolnou činnost občanů a účast místních obyvatel na péči o své okolí.
Jednou z hlavních priorit tohoto programu je zapojení místní veřejnosti a posílení jejího zájmu o péči o památky v krajině, proto bude důležitým kritériem pro posuzování grantových žádostí výrazný podíl dobrovolné práce a rozvíjení partnerských vztahů mezi místními aktéry při záchraně, obnově a údržbě památek v rámci plánovaného projektu.
Upřednostňovány budou projekty, na jejichž realizaci se podílejí místní obyvatelé, na úkor „zakázek na klíč“. Dobrovolná práce může být různého druhu, od úpravy přilehlého prostranství přes drobné zednické práce až po přípravu slavnostního odhalení opravené památky.

Jaká jsou témata:
  • záchrana, obnova a údržba drobných nemovitých památek místního  významu
  • vytváření prostoru pro dobrovolnou činnost občanů a podílení se na péči o své okolí.

Co můžete získat:

grant až do výše 50 000 Kč

Kdo může žádat:

církevní právnické osoby (s výjimkou církví a církevních společností), nadace, nadační fondy, obce, občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti

Více informací zde.

Kontakty: