Zpřesnění Pravidel pro osmé kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova
Ministr zemědělství Jakub Šebesta schválil zpřesnění Pravidel pro opatření I.1.2 Investice do lesů, III.2.1.1 Obnova a rozvoj vesnic, III.2.1.2 Občanské vybavení a služby, III.2.2 Ochrana a rozvoj kulturního dědictví venkova, III.3.1 Vzdělávání a informace, IV.1.2 Realizace místní rozvojové strategie a IV.2.1 Realizace projektů spolupráce pro 8. kolo příjmu žádostí. Podpora žadatelům v rámci 8. kola představuje cca 1,6 mld. Kč.

Řemeslo už nemá zlaté dno?
Není zvláštní, že to, co bylo kdysi běžné, se dnes prezentuje jako atrakce? Zatímco kdysi u nás platilo okřídlené rčení o "řemesle, které má zlaté dno", dnes je situace jiná. Klasická tradiční řemesla vymírají nebo se stávají pouhou atrakcí na jarmarcích, v různých skanzenech a muzeích.

Pozvánka na víkend do Sloupu v Moravském krasu
Sloup je jako jedno z nejvýznamnějších poutních míst Moravy svědkem pravidelných poutí z nichž největší jsou na tzv. Květný pátek týden před Velikonocemi a třetí zářijovou neděli na svátek Panny Marie Bolestné. Zveme Vás na návštěvu Sloupu ve dnech 18.-20. září 2009. Pátek bude patřit přednáškovému dni v základní škole, sobota medovému jarmarku a v neděli ukončí víkend Pouť k Panně Marii Bolestné. Akce bude dále spojená se zahájením výstavy k 250. výročí úmrtí hraběnky Karolíny z Rogendorfu.

Pozvánka na moderované konzultace k přípravě projektů v 1. výzvě MAS Moravský kras
MAS Moravský kras o.s. pořádá ve dnech 3. a 4. 9. 2009 moderované konzultace k přípravě projektů. Konzultace se konají v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s. se začátkem v 15. hodin.

Pozvánka na první vzdělávací akci projektu Kulturní dědictví venkova a venkovský cestovní ruch
Vzdělávací akce bude zaměřena na internaci historie obce Bořitova a okolí při tvorbě pěších tras, muzeí a výstavních expozic. „Kdybychom měli možnost prohlédnout si postupně všechny archeologické nálezy z lokality kolem Bořitova, jako film by se předními promítla historieo d nejhlubšího pravěku až po současnost,“ říká archeoložka Zuzana Pančíková z Muzea Boskovicka a dodává, že jednoduchý nástroj, vyrobený osekáním říčního valounu, nalezený přímo v dnešním vstupu do mateřské školky, možná patřil neandrtálci.

Vzdělávání ve venkovském cestovním ruchu
MAS Moravský kras o.s. bude od září 2009 realizovat vzdělávací projekt Kulturní dědictví venkova a venkovský cestovní ruch. Pokud jste podnikatelem ve venkovském cestovním ruchu nebo vás uvedená problematika zajímá, neváhejte a přihlašte se na vzdělávací akce.

Metodický pokyn k 1. výzvě
MAS Moravský kras o.s. vydává pro úspěšnou realizaci Strategického plánu Leader „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“ Metodický pokyn k 1. výzvě. Tento pokyn je nástrojem k informování žadatelů o nových záležitostech od doby vyhlášení výzvy a k získání doplňujících informací od žadatelů projektů, které bude MAS požadovat k rozhodování a úspěšné realizaci místní rozvojové strategie.

Metodické manulály k 1. výzvě

Programový výbor MAS Moravský kras o.s. schválil metodické mauály k 1. výzvě pro žadatele, zaměstnace MAS, členy progamového výboru a výběrové komise.

Udělejte si doma sýr, prozradíme, jak na to

Chováte doma ovečky nebo kozy a chcete si vyrobit doma sýr? Podívejte se na dvě krátka videa z výroby ovčího sýra na slovenském salaši.

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje 1. výzvu k předkládání žádostí o podporu projektů
Místní akční skupina MAS Moravský kras o.s. dne 5. srpna 2009 vyhlašuje v souladu se Strategickým plánem Leader „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“ schváleným Ministerstvem zemědělství ČR a Státním zemědělským intervenčním fondem v rámci Programu rozvoje venkova ČR, opatření IV.I.1 Místní akční skupina a opatření IV.I.2 Realizace místní rozvojové strategie 1. výzvu pro žadatele k předkládání projektů.

[1]      «      49   |   50   |   51   |   52   |   53   |   54   |   55   |   56   |   57   |   58   |   59      »      [61]