Blansko se připojilo k místní akční skupině

„Jelikož Místní akční skupina Moravský kras už sdružuje obce kolem Blanska, po uvolnění podmínek je součástí působnosti MAS i území města. Nepočítáme zatím s tím, že přímo město bude nějak aktivně žádat o dotace na projekty, ale peníze takto můžou získat alespoň různá sdružení nebo podnikatelé působící v Blansku, což dosud nebylo možné," přiblížil Jiří Kučera z kanceláře tajemníka blanenské radnice.

I když rozšíření na území Blanska už si MAS může kreslit do mapky, město se ještě nestalo jejím členem MAS, takže zatím nemůže podílet na vytváření strategie skupiny. „O dotace ale žádat může. Příští rok vypíšeme výzvu i na projekty s podporou cestovního ruchu, což nejspíš i Blanenské bude zajímat," řekl manažer MAS Moravský Kras Jozef Jančo.

Působnost Místní akční skupiny Moravský kras nyní pokrývá území osmapadesáti obcí Blanenska, Vyškovska a Prostějovska, což čítá celkem dvaačtyřicet tisíc obyvatel. S připojením Blanska MAS získala území s dalšími třiadvaceti tisíci obyvateli. Myšlenka místních akčních skupin přitom původně vznikla jen na podporu rozvoje venkova bez zapojení velkých měst.

Autor: Aneta Nejezová, Blanenský deník