V Levoči se sejdou aktéři rozvoje venkova ze Slovenska i z okolních zemí EU

Hlavními tématy workshopů, které budou probíhat ve středu 30. května 2012, budou perspektivy ekologického hospodářství, regionální produkty a služby, venkovský cestovní ruch a mládež a místní obyvatelstvo jako aktivní prvky veřejného - soukromého sektoru.
"Kromě odborného programu je pro účastníky akce, ale i ostatní návštěvníky města, připraven bohatý doprovodný program, ze kterého bych ráda zmínila zejména jarmark tradičních řemesel a regionálních produktů nebo vystoupení folklorních a divadelních souborů z různých koutů Slovenska" doplnila Ing. Andrea Hradiská, PhD., předsedkyně Místní akční skupiny LEV a Národní Sítě Slovenských Místních Akčních Skupin.
Ve čtvrtek 31. května 2012 se účastníci LeaderFESTu setkají na společné konferenci, která bude zaměřena na přístup Leader a jeho využití po roce 2013.
Během celého trvání akce nebudou chybět ani prohlídky městských kulturních památek a muzeí či výlety do okolí na Spišský hrad a do Domu řemesel v Nemešanech.
"Jsme rádi, že tato aktivita získala putovní charakter a po předchozích dvou ročnících, které se konaly v Hradci nad Moravicí a v Štramberku v Čechách, se přesouvá na Slovensko do Levoče. Očekáváme na ní účast stovky zástupců ze Slovenska, Čech, Španělska, Litvy, Lotyšska, Francie, Finska, Polska a dalších zemí Evropské unie.", řekla Ing. Andrea Hradiská, PhD.
Hlavními organizátory LeaderFESTu jsou Místní akční skupina LEV, Město Levoča, Národní síť rozvoje venkova ČR, Národní Síť Slovensku Místních Akčních Skupin a Národní síť místních akčních skupin ČR.